Ocak 30, 2013

Kuru Şampuan Nedir Ne Değildir

Kurtarıcım Kuru Şampuanımı Seviyorumm

Girlz Only Dry Shampoo/Dawn 'till Dusk

Kuru şampuanlar çıkalı çok oldu ancak ben bir iki aydır kullanıyorum.
Öncesinde ne işe yarar fikrim olmadığından ve açıkçası işe yaramayacağını düşündüğümden almak aklımdan bile geçmedi.Sonrasında internette dolaşırken olumlu yorumlar üzerine bir şans vermek istedim.
Kuru Şampuan Nasıl Kullanılır
Kullanım talimatına göre saçımız yağlanma emareleri gösterdiğinde bunu kullanarak temiz görünümlü saçlara kavuşabilirmişiz.Saçımızı temizlemiyor,temiz gösteriyor.Bunu nasıl yapıyor onu da anlatacağım.
Bendeki ürün Girlz Only Haircare Down 'till Dusk şafaktan akşama da diyebiliriz.Bunun bir de Hazy Days ve Party Nights versiyonları var.Kullanım saati ve gün içeriğine göre ürün çıkarmışlar helal :)Faydalı bilgilere geçiyorum;

Kuru Şampuan NE işe Yarar?

Kuru Şampuan Ne işe Yarar
Sabah saçımızı yıkadık.Ertesi gün sabah kalktık bir baktık ki sönüvermiş.Elimizi saçımızda gezdirmekten,terden,yağ fazlasından sanki kirli gözükmek üzere gibi sinyaller veriyor.Spreyin tam zamanı işte o an aslında.Biz akşama yıkamak ve saçımızın doğal yağını azaltacak günlük yıkamalardan kaçınmak istiyoruz ve ikinci gün de kirli gözükmesin istiyoruz.Ama dikkat saçımızı temizlemiyor,öyle gösteriyor;)
Ama kirli saça uygulasak nasıl olur derseniz biraz hacim verir illa ki ama ancak kısa süreli kurtarabilir.

Kuru Şampuan NASIL Kullanılır?

Önce bolca çalkalıyoruz.Sonra yağlanmanın yoğun olduğu kısımlara 1 karıştan biraz fazla mesafeden direk deriye sıkacağız.Saçımızın köklerine gelecek şekilde uygulama yapılması gerektiğini unutmuyoruz.Püskürtmenin yapılacak yeri önemli,saçınızı ayırdığınız bölgedeki deriye(ortadan veya yandan nasılsa)kulak diplerindeki deriye ve kafamızın tepesinin oldğu krepe atılıp kabarık gösterilen kısma uyguluyorum.
Derinin üzerine 3 sn sıkmak yeterli gelecektir.İçinden beyaz bir şey fışkırıyor hali ile saç dipleriniz hafif beyazlayacak.Korkmayın saçlar mahvolmadı,hemen öne attığınız saçlarınızın sprey sıkılan diplerine ürünü masaj yaparak yedirin.Beyazlık geçecek (Çok sıktıysanız biraz kalabilir) ve saçlarınızı fırçalayın.Mis gibi de kokuyor
İşte bu kadar hazırız:)

Özetle bana saçın yağ fazlasını alan,tertemiz kokan sıvı bir pudra gibi geldi.İşe yarıyor bitince mutlaka alacağım..

post signature

6 yorum:

 1. Çok faydalı bilgiler bunlar.Teşekkürler.Acaba,nerde satın alabilirız?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben kendiminkini gratis ten almıştım,watsonslarda da bulabilirsin.Çevrende bunlardan veya benzer drugstore yok ise internetten sipariş verebilirsin.

   Sil
 2. Ben de yeni keşfettim kuru şampuanı harika bir şey. Acil durumlarda birebir :) Ayrıca çok açıklayıcı anlatmışsınız çünkü bazı insanlar spreyle saç mı yıkanır diye saçma düşüncelere sahip :))

  YanıtlaSil
 3. ya ben de aldım ama beğenmemiştim sanırım ben kullanamamısım bır de boyle deneeyeecegımm tskk cok yararlı bır post olduuuu :))

  YanıtlaSil
 4. bikaç gün önce watsonsda görüp alıp geri bırakmıştım araştırmayı unuttuğum bi günde okumam çok güzel oldu sanırım artık bu bloğu bol bol okuycam :D

  YanıtlaSil
 5. @Şükran; Harika ötesi hatta ikinci kutuyu aldım bile..:)
  @Sıla ; Gerçekten doğru kullanımla mükemmel olacak garanti veriyorum,en iyisi ben görsel de ekleyeyim bunlara;)

  @Salin; Benim de çokça elim gidip gelmiştir ama iyi ki almışım diyorum,beklerim gel mutlaka;)

  YanıtlaSil

Aramızda yorum yapmadan duramayan kimler ;)