Ocak 04, 2013

Kanser Yapmayan Deodorant Var Mı?

LaNaturel Doğal Deodorant Nedir

 

Kanser ve piyasa deodorantları arasındaki ilişkiyi şu yazımda TIK incelemiştim.

Şimdi size doğal deodorantımı tanıtmak istiyorum.
LaNaturel markalı ürünün içinde kanser yapıcı hiç bir madde yok.Alüminyum,parfum vs kimyasallarla bizi zehirlemiyor.


Saf ve doğal oluşu zaten içeriğinden de belli ;
diyor ki Zeytin yağrağı suyu,Palmiye ağacı yağı gliserini,Doğal mineral tuz,Su,Mısır Şekeri Sakızı,Bitki ve çiçek suları

Alkol,Paraben,Koruyu Madde içermiyor.Alerjik sentetik maddeler de YOK,
Koku kimyasalı olarak bildiğimiz Linalool,limonene,Eugenol içermiyor
Alerjik bünyeler için ideal gibi...

Deneyimlerim şu şekilde;Yapışma veya leke bırakması yok,24 saate kadar etkili demiş ama maksiumum 12 saat diyorum..(Ten ve beslenme yapısına göre değişkenlik gösterebilir)
Sıfır koku,su gibi zaten.
Terlemeyi durdurmuyor düzenliyor.

Kullanımı:Kuru ten üzerine önce çalkalıyoruz sonra ikişer fıs sıkıyoruz.Kurumaması için kapağı kapalı tutuyoruz.

Sonuç olarak artık ben makyaj ürünlerimde de en az zararlı olanları kullanmaya çalışıyorum,bir iki gündür bunu kullanıyorum şişe bitince tam olarak görüşümü belirtirim..

Bu ürünü beğendiğim için bu kadar ayrıntı verdim,amacım reklam vs değil tamamen kanser konusudna hemcinslerimi uyarmak ve yol göstermek.
Yarın öbür gün anne olacağız,kimimiz oldu bile,aile kurmaya çalışırken bu tarz hastalıklara dair duyduklarım beni çok endişelendiriyor.Farkındalığın artması için elimizden geleni yapmalıyız diye düşünüyorum.Başka markalar bulunur,kullanılır önemli olan bilinçlenmek.

Herkese sağlıklı,kanserden uzak,uzun mutlu yıllarda ailenizle birlikte olabileceğiniz bir ömür diliyorum..

6 yorum:

 1. İçeriği çok güzelmiş gerçekten. Nerelerde satılıyor?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eczanelerde satıyorlar.Ben kendiminkini lilakutu sayesinde edindim.Link veriyorum oradan hangi eczanelerde satıldığına bakabilirsin;)
   http://lanaturel.com/sale_TR.asp

   Sil
 2. Bildigim kadariyla palmiye agaci yagi saglik icin olmasa da dunyanin gelecegi icin cok da parlak bi malzeme degil...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Palmiyenin farklı bir türünden çıkarılan yağ asırlardır yemeklerde bile kullanılıyor.En çok da Malezya Endonezya'da olduğunu okudum. Türkiye'nin akdeniz iklimi yaşanan yerlerinde ve güzel izmirimde de vardı.Dünyanın geleceği açısından nasıl bir tehdit oluşturacağını yorumdan tam çıkaramadım ama rezerv açısından bahsediyorsak henüz azalma tehdidi altında olduğuna dair bir emare göremedim gibi..Tabi bilgisi olanların paylaşmasını rica ederiz :)

   Sil
 3. yves rocher'in yeni bir serisi çıktı, onda da paraben vs tarzı zararlı ürünler bulunmuyormuş. ama asıl merak ettiğim bu doğal deodorantlar gerçekten terlemeyi önlüyor mu veya kokuyu? ben tam bir roll-on ve deo stick bağımlısıyım ne yazık ki..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim kullandığım la naturel çok iyi çıktı,şaştım kaldım..Terliyorum ama o kadar az ki.Kokuyu kesinlikle kesiyor ama duştan sonra uygulamak lazım,tertemiz cilde yani..

   Sil

Aramızda yorum yapmadan duramayan kimler ;)